Szukaj
Aktualności

Ogłoszenia

 

RODO - Informacje

Prezentacja e-Zabrze oraz e-Usługi Urzędu Miejskiego

e-Dzielnice Zabrza (PDF)

Linki - polecane strony www

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej

SEKAP

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza.

Dostępny jest on w zakładce „Urzędy Miasta Zabrze Jednostki organizacyjne".

Aktualnie jesteś tutaj: O nas » Pracownie » Muzyczna » chór Tarantella

Chór Tarantella

Chór dziewczęcy Tarantella założony został we wrześniu 2000 r. jako chór Gimnazjum nr 21 w Zabrzu.

Od roku szkolnego 2005/2006 pieczę nad zespołem sprawuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 w Zabrzu. Dyrygentem i twórcą  chóru jest absolwentka Akademii Muzycznej  w Katowicach, nauczycielka muzyki w Gimnazjum 21-  Kamilla Pająk.

Od 1.01.2010 działa przy Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 / po przekształceniu OPP2 na MDK2/

W skład zespołu wchodzi ok.50 dziewcząt w wieku 13- 17 lat, w większości uczennice i absolwentki Gimnazjum 21, choć atmosfera  w chórze sprawia, że coraz częściej w zajęciach uczestniczą dziewczęta z innych zabrzańskich szkół. Chór jest zespołem 3- głosowym, wykonującym muzykę a’cappella. W repertuarze zespołu znajdują się utwory religijne i świeckie kompozytorów polskich i obcych od renesansu do współczesności.

Chór koncertuje kilkanaście razy w roku, uświetniając swoim śpiewem uroczystości i ważne wydarzenia szkolne, dając koncerty dla społeczności lokalnej. Chętnie uczestniczy w przeglądach i konkursach chóralnych.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu zaliczyć można zdobycie:

-Srebrnego Kamertonu na XXVI i XXVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy w 2006 i 2007 roku

-Grand Prix  na 52 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Zabrzu w 2006 roku

- I miejsce na Wielopokoleniowym Przeglądzie Chórów w Chrzanowie w 2005 r.

- wyróżnienie na II Wielopokoleniowym  Przeglądzie Chórów w Chrzanowie w 2006 roku

- coroczne I miejsca na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Zabrzu

Chór dziewczęcy Tarantella jest organizatorem corocznie odbywających się Spotkań Chórów Szkolnych, których siódma edycja odbyła się w maju tego roku.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta, które chciałyby wspólnie z nami pracować i bawić się muzyką chóralną na próby, które odbywają się w poniedziałki i w piątki w godzinach 16.00-18.15 w Gimnazjum 21 w Zabrzu, ul. Gagarina 3 (osiedle Kopernika)