Szukaj
Aktualności

Ogłoszenia

 

RODO - Informacje

Prezentacja e-Zabrze oraz e-Usługi Urzędu Miejskiego

e-Dzielnice Zabrza (PDF)

Linki - polecane strony www

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej

SEKAP

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza.

Dostępny jest on w zakładce „Urzędy Miasta Zabrze Jednostki organizacyjne".

Aktualnie jesteś tutaj: O nas » Galeria Piwnica

Galeria Piwnica
Krótka historia Galerii” Piwnica rysia”

Ponad sześć lat temu na zagospodarowanie piwnicy wpadł ówczesny dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 2 Pan Ryszard Klein. Piwnica miała stać się miejscem spotkań artystów i młodych ludzi, którym cos w” sercu gra”.

W 2007 roku nowy dyrektor Pani Jolanta Skorupa podjęła się remontu kolejnego pomieszczenia i dokończyła prace w pierwszym pomieszczeniu.

Pierwszy wieczór w Piwnicy rysia odbył się 21 września 2007 r , był to Wieczór z poezją i muzyką. Swoje wiersze przedstawili: Zofia Biryńczyk- Borówka, Józef Piontek, Mateusz Klein. O oprawę muzyczną zadbała Grażyna Klein-Jarasz.

A potem to już w każdy piątek odbywały się wystawy malarstwa, fotografii, koncerty muzyki poważnej, gitarowej i rockowej, konkursy rejonowe, ogólnopolskie i międzynarodowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, przeglądy, Liga Recytatorów.

Od września 2008 r. Piwnica rysia mieści się w dwóch salach , a od następnego roku zmieniła nazwę na Galeria” Piwnica rysia”.

 

Zapraszamy młodych i nie tylko młodych amatorów artystów, osoby, które maja pasje i twórczo działają , a chcą pokazać się  w środowisku, spotkać się z przyjaciółmi  i innymi twórcami / poezja, teatr, malarstwo, grafika, fotografia, muzyka/

Galeria „Piwnica rysia” to miejsce dla Was. Panuje tutaj cudowna atmosfera i miejsce sprzyja pasjom i twórczym działaniom.

Kontakt:

dyrektor MDK2 – Jolanta Skorupa   32 271-59-11 lub 609-180-226