Strona 1 z 27  > >>

cze 6, 2016
Kategoria: Ogłoszenia
Napisał: admin

Poniżej do pobrania zasady przyjmowania uczestnikow do Mtodziezowego Domu Kultury Nr 2 w Zabrzu na rok szkolny 2016/2017

PDF

oraz wniosek o przyjęcie kandydata na zajęcia pozaszkolne na rok szkolny 2016/2017

PDF

Prezentacja e-Zabrze oraz e-Usługi Urzędu Miejskiego

e-Dzielnice Zabrza (PDF)

Linki - polecane strony www

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej

SEKAP

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza.

Dostępny jest on w zakładce „Urzędy Miasta Zabrze Jednostki organizacyjne".

Aktualnie jesteś tutaj: O nas » Festiwale » im. Norberta Kroczka » Historia Festiwalu

Historia Festiwalu

Pierwszy Festiwal pod nazwą Przegląd Zespołów Artystycznych odbył się w 1952 roku. Później zmieniała się jego nazwa, kształt, terminy, lecz idea przedsięwzięcia pozostawała niezmienna. W  1992r. nadano Festiwalowi imię Norberta Kroczka, zasłużonego twórcy zabrzańskiej kultury. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Festiwalu był Władysław Rzeszowski wieloletni dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 2 (obecnie Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2), które już od pół wieku kontynuuje to dzieło. Poza Władysławem Rzeszowskim /1952 – 1976/ w historii Festiwalu złotymi zgłoskami zapisali także jego następcy : Jadwiga Mosińska /1977 – 1987/, Janusz Poeche /1988 – 1997/, Krystyna Żółtańska–Martyna /1998 – 1999/, Halina Stanicka /2000 – 2001/ i Maria Popławska w roku 2002/, Ryszard Klein /2003 – 2007/. Od roku 2008 organizatorem Festiwalu jest Jolanta Skorupa. W ostatnich kilku latach Festiwal cieszył się wielką popularnością. Do organizatorów napływa ponad 100 zgłoszeń w różnych kategoriach, dając łącznie ok. 1200 uczestników. Mimo rosnącej aktywności artystycznej w naszym mieście Festiwal Kultury im N. Kroczka wciąż posiada rangę głównego Miejskiego Przeglądu.