Szukaj
Aktualności

Ogłoszenia

 

RODO - Informacje

Prezentacja e-Zabrze oraz e-Usługi Urzędu Miejskiego

e-Dzielnice Zabrza (PDF)

Linki - polecane strony www

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej

SEKAP

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza.

Dostępny jest on w zakładce „Urzędy Miasta Zabrze Jednostki organizacyjne".

Aktualnie jesteś tutaj: O nas » Pracownie » Teatralna

PRACOWNIA TEATRALNA

PRACOWNIA TEATRALNA

Image

Nauczyciele prowadzący:
mgr Maria Popławska
mgr Katarzyna Boroń

Estrada teatralne zamieniła się w Teatr Jak w ulu oraz Zespół teatralny PaniKa. W roku szkolnym 2014/15 powstała kolejna premiera  Marcelko zakręć się.
 
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z działalności Pracowni Teatralnej.
Proszę kliknąć tutaj aby urochomić prezentację online lub tutaj aby pobrać prezentację w formacie PPT

Zakres działalności:

a) Teatr Prawdziwny
Jest to teatr integracyjny działający od 2002 roku, w skład którego wchodzą wychowankowie Centrum Edukacji i Rehabilitacji przy ulicy Wyciska w Zabrzu oraz uczniowie różnych szkół i studenci. Teatr ma na celu integrację z osobami niepełnosprawnymi poprzez tworzenie i wystawianie spektakli. Dotychczasowy dorobek Teatru Prawdziwego to: bajka muzyczna Pinokio, program poetycki Uwierzyć w nierzeczywiste, spektakl muzyczno-ruchowy Stworkowisko, czyli spora sfora strof o stworach oraz spektakl o trudnej miłości Józefa do Marii  Bo Ona jest modlitwą, a także programy okolicznościowe, np. z okazji Dnia Nauczyciela. Aktualnie pracujemy nad spektaklem pt. Ktoś Ty? Czyli tam i z powrotem autorstwa Adama Olchy. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów, w tym ogólnopolska nagroda w ramach konkursu Barwy Wolontariatu pod patronatem Anny Dymnej. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Warszawie, a relacja z tego wydarzenia transmitowana była na żywo w TVP 2. Oprócz tego jesteśmy laureatami wielu konkursów i festiwali, m.in. zdobyliśmy Grand Prix w Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu w roku 2003.
b) Estrada poetycka
Zespół ten przygotowuje różnego rodzaju programy poetyckie, które uświetniają wiele zabrzańskich imprez kulturalnych, m.in. obchody Światowego Dnia Hospicjum i Pomocy Paliatywnej .
c) Zespoły recytatorskie
Zajęcia obejmują przygotowanie do różnorodnych konkursów recytatorskich, w tym najbardziej prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się sposobów interpretacji tekstów literackich, sztuki posługiwania się językiem literackim oraz umiejętności wyrażania emocji w warunkach scenicznych. Wychowaliśmy już wielu laureatów konkursów.
d) Małe Formy Teatralne
Grupa młodzieży przygotowuje różne małe formy teatralne od małoobsadowych dramatów, programów estradowych, kabaretowych po monodram. Programy te uświetniają wiele zabrzańskich imprez kulturalnych i kulturalno-rozrywkowych jak  Czytanie dramatów i bajek jako imprezy towarzyszące Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona, obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. Oprócz tego organizujemy tzw. Zabrzańską Noc Świętojańską odbywającą się corocznie w ogrodzie botanicznym oraz wiele innych imprez w zależności od potrzeb.

2011_03_31_pracownia_teatralna_z_pania_maria_poplawska_dsc_6484

pracownia teatralna z Panią Marią Popławską